AIR-1

Roottel_dev/ 13 stycznia, 2021/ Gazometria, Produkty

Anemometr AIR-1 jest przeznaczony do pomiaru prędkości przepływu powietrza. Pomiar odbywa się dwukierunkowo wzdłuż jednej osi, dzięki czemu urządzenie znajduje zastosowanie przy prowadzeniu czynności pomiarowych wzdłuż szybów i korytarzy lub w podobnych obiektach przemysłowych. Przyrząd wykorzystuje technologię ultradźwiękową do określenia prędkości przepływu powietrza. Urządzenie może być stosowane w środowiskach, gdzie występuje zagrożenie wybuchem gazu – w tym w podziemiach kopalń oraz innych obiektach przemysłowych.
Anemometr jest zbudowany w postaci zewnętrznej głowicy, która może być montowana na obudowie innego urządzenia nadrzędnego lub może być zainstalowana w oddaleniu w miejscu bezpośredniego prowadzenia pomiarów poprzez zawieszenie na występujących w obudowie uchwytach oraz stosując odpowiednią linię kablową. Przyrząd nie posiada własnego wskaźnika wartości mierzonej, stąd konieczne jest jego stosowanie zawsze w połączeniu z innym urządzeniem nadrzędnym w celu uzyskania wyniku pomiaru.
Komunikacja pomiędzy AIR-1 oraz innymi urządzeniami systemu odbywa się za pomocą magistrali RS485. Przyrząd posiada wbudowany układ mikroprocesorowy, który odpowiada za pobieranie, przetwarzanie oraz transmisję danych pomiarowych.

Cechy budowy przeciwwybuchowej I M1 Ex ia I Ma II 2G Ex ia IIC T4 Gb
Zakres pomiarowy v = ± 10m/s
Rozdzielczość pomiaru ±0,1m/s
Komunikacja zewnętrzna RS485
Napięcie zasilania 12V DC / 5V DC
Pobór prądu zasilania ok. 20mA
Rodzaj transmisji RS485 lub modemowy telemetryczny
Metoda pomiaru Ultradźwiękowa (brak ruchomych elementów)
Zakres temperatur pracy od -20°C do 40°C
Wymiary 140mm x 140mm x 60mm
Waga ok. 540g
Stopień ochrony obudowy IP-65

Materiały do pobrania:

AIR-1_ulotka_PL

AIR-1_leaflet_EN

AIR-1_CERT_UZUPEŁNIAJĄCY_NR1